NEwrestle Class D Rankings 1/4/21

Class D NEwrestle Team Rankings 1 Plainview (10) 1-A 2 Neligh Oakdale (6) 3-B 3 Winside (5) 3-A 4 Palmer (3) 2-B 5 Elkhorn Valley (4) 2-A 6 Ansley Litchfield (5) 2-B T7 Thayer Central (6) 3-A T7 Sutherland (5) 4-B T7 Sandhills Thedford (3) 3-B T10 North Central (3) 1-B T10 Weeping Water (3)…

Class D Rankings – 12/3/20

Class D NEwrestle Tournament Team Rankings 1 Plainview (7) 2 Neligh Oakdale (7) 3 Thayer Central (4) 4 Elkhorn Valley (5) 5 Maxwell (4) 6 Palmer (4) 7 Winside (4) 8 Southwest (4) 9 North Central (3) 10 Ansley Litchfield (4) Class D NEwrestle Individual Rankings Team Grade 106 1 Eli Lanham Plainview Sr 2…

Class C Rankings – 12/2/20

Class C NEwrestle Tournament Team Rankings 1 Central City (6) 2 David City (7) 3 Logan View (7) 4 Aquinas (7) 5 Cross County/Osceola (4) 6 Raymond Central (3) 7 Valentine (4) 8 Syracuse (3) 9 O’Neill (3) T10 Ord (2) T10 Milford (4) Class C NEwrestle Individual Rankings Team Grade 106 1 Drew Garfield…

Class A Rankings – 11/30/20

Class A NEwrestle Tournament Team Rankings 1 Millard South 2 Grand Island 3 North Platte 4 Omaha Central 5 Omaha Westside 6 Bellevue East 7 Papillion LaVista 8 Lincoln East 9 Kearney 10 Fremont Class A NEwrestle Individual Rankings Team Grade 106 1 DJ Bonam Omaha Central So 2 Tyler Durden Papillion LaVista South So…

NEwrestle Class C Rankings 2/9/20

Photo Credit: Clay County News Class C NEwrestle Tournament Team Rankings 1 Valentine (6) 2 Ord (5) 3 David City (6) 4 Aquinas (6) 5 Amherst (4) T6 Archbishop Bergan (4) T6 Broken Bow (5) 8 Bridgeport (3) 9 Logan View (6) T10 Milford (3) T10 Raymond Central (3) Class C NEwrestle Individual Rankings Team…

NEwrestle Class D Rankings 2/9/20

D NEwrestle Tournament Team Rankings 1 Plainview (9) 2 Mullen (5) 3 Neligh Oakdale (5) 4 Burwell (5) 5 Howells Dodge (5) 6 Weeping Water (4) 7 Maxwell (4) 8 Elkhorn Valley (3) T9 Palmer (5) T9 Southwest (5) D NEwrestle Individual Rankings 106 1 Eli Lanham Plainview Jr. D1 2 Hunter Bennett Elkhorn Valley…

2020 D4 District Preview

D4 @North Platte St. Pats Top 5 Teams: 1. #3 Mullen (10) 2. Hemingford (7) 3. Hitchcock County (6) 4. Sandhills/Thedford (4) 5. North Platte St. Patrick’s (4) Other Teams Competing: Banner County Bayard Crawford Dundy County Stratton Garden County Hay Springs Hyannis Kimball Leyton Medicine Valley Minatare Morrill Paxton Sioux County Sutherland Wauneta-Palisade Preview…

2020 C4 District Preview

C4 @ Hershey Projected Top 5 Teams: 1. #1 Valentine (8) T2. #6 Broken Bow (7) T2. #5 Amherst (7) T4. #2 Ord (5) T4. #8 Bridgeport (6) Other Teams Competing: Ainsworth Arcadia/Loup City Chase County Gordon-Rushville Hershey Hi-Line Kearney Catholic Loomis/Bertrand Mitchell Perkins County Ravenna The C4 district in recent years has been the…