NEwrestle Class D Rankings 2/9/20

img_3736

D NEwrestle Tournament Team Rankings
1 Plainview (9)
2 Mullen (5)
3 Neligh Oakdale (5)
4 Burwell (5)
5 Howells Dodge (5)
6 Weeping Water (4)
7 Maxwell (4)
8 Elkhorn Valley (3)
T9 Palmer (5)
T9 Southwest (5)
D NEwrestle Individual Rankings
106
1 Eli Lanham Plainview Jr. D1
2 Hunter Bennett Elkhorn Valley Jr. D1
3 Ashton Dane Plainview Fr. D1
4 Ashton Sinn Thayer Central So. D1
5 Tristin Grooms Mullen So. D4
6 Carter Beckman Elgin Public/Pope John Fr. D1
7 Lane Bohac East Butler Fr. D2
8 Hayden Neeman Superior Fr. D3
113
1 Scout Ashburn Plainview So. D1
2 Jesse Sauceda Shelton Sr. D3
3 Cayden Ellis Winside So. D2
4 Logan Peterson South Loup Jr. D3
5 Jacob Fox Axtell So. D3
6 Braxton Volk Pender Fr. D1
7 Zach Hartl Elkhorn Valley So. D1
8 Brayden Brecka East Butler So. D2
120
1 Cyrus Wells Anslemo-Merna So. D2
2 Teven Marshall Mullen Sr. D4
3 Brock Kester Neligh Oakdale Jr. D1
4 Tate Phillips Burwell Sr. D1
5 Thomas Klemesrud North Central Sr. D2
6 Koby Smith Elm Creek Jr. D3
7 Nicholas Kuehn Kenesaw Fr. D3
8 Oscar Medina Harvard Sr. D3
126
1 Gaven Schernikau Centennial Sr. D2
2 Adam Miller Elkhorn Valley Jr. D1
3 Shaye Wood Central Valley Sr. D2
4 Samuel Foster Sutherland So. D4
5 Doug Rainey Southern Jr. D3
6 Tanner Fraham Plainview Fr. D1
7 Connor Wells Anselmo Merna Fr. D2
8 Jacob Gholson Maxwell Sr. D3
132
1 Jeremy Larson Brady Jr. D1
2 Ruger Reimers Palmer Sr. D2
3 Ryan Payne Centennial Jr. D2
4 Nolan Blevins Weeping Water So. D3
5 Art Escalante Winside So. D2
6 Colten Dawe Burwell Jr. D1
7 Garrett Latimer Southwest So. D2
8 Carter Buchheit Hemingford Sr. D4
138
1 Enrique Martinez Central Valley Sr. D2
2 Nate Christensen Plainview Sr. D1
3 Dustin Klingsporn Axtell Jr. D3
4 Gabe Escalante Winside So. D2
5 Connor Sonderup Fullerton Sr. D1
6 RJ Wilmes Creighton Jr. D1
7 Austin Rudolf Neligh Oakdale Fr. D1
8 Xavier Perez Elm Creek Jr. D3
145
1 Colton Holthus Garden County Jr. D4
2 Cody Hanvey Creighton Sr. D1
3 Matt VanPelt Southwest Sr. D2
4 Levi Lewis North Central So. D2
5 Cooper Coons Twin Loup Sr. D1
6 Dominic Stewart Thayer Central Jr. D1
7 Chase Pawloski Pleasanton So. D3
8 Roy Guzman Palmer Sr. D2
152
1 Colby Coons Twin Loup Sr. D1
2 Will Gunning Plainview So. D1
3 Aiden Kuester Neligh Oakdale Fr. D1
4 Elijah Green Nebraska Christian Sr. D3
5 Christian Leonard Bayard Jr. D4
6 Brett Tryon Southwest Jr. D2
7 Ayden Molzahn Alma So. D2
8 Jason Burch Weeping Water Jr. D3
160
1 Derek Gibson Maxwell Sr. D3
2 Blake Racicky Ansley/Litchfield Sr. D3
3 Jackson Fuelner Thayer Central Sr. D1
4 Levi Belina Howells-Dodge Sr. D2
5 Jace Ostrom Burwell Jr. D1
6 Matt Christensen Plainview So. D1
7 Reece Zutavern Sandhills/ Thedford So. D4
8 Chet Wichmann Palmer Jr. D2
170
1 Dylan Soule High Plains Sr. D3
2 Alizae Mejia Plainview Jr. D1
3 Issiah Borgmann Stanton Sr. D2
4 Ben Slaymaker West Holt Sr. D3
5 Wyatt Hegemann Howells Dodge So. D2
6 Gunner Reimers Palmer So. D2
7 Talan McGill North Platte St. Pats Sr. D4
8 Hunter Arehart Ansley/Lithfield Jr. D3
182
1 Corey Dawe Burwell Sr. D1
2 Daylan Russell Alma Sr. D2
3 Bryan Zutavern Sandhills Thedford Sr. D4
4 Kolby Larsen Ansley/Litchfield So. D3
5 Dawson Kaup Neligh-Oakdale Jr. D1
6 Justin Kuta Palmer Sr. D2
7 Trevor Schumacher Howells Dodge Sr. D2
8 Bobby Evans Cambridge Jr. D1
195
1 Carl Mundt Nebraska Christian Jr. D3
2 Kaleb Pofhal Neligh Oakdale Sr. D1
3 Ty Kvanvig Mullen Sr. D4
4 Kayden Stubbs Maxwell So. D3
5 James Hargett Southern Valley Sr. D3
6 Wyatt Haverluck Meridian Sr. D1
7 Cole Downey Southwest Jr. D2
8 Jake Sellman Hemingford Sr. D4
220
1 Carter Throener Howells Dodge Sr. D2
2 Clayton Hassett Mullen Sr. D4
3 Collin Gale Plainview Sr. D1
4 Trenton Baier Weeping Water Sr. D3
5 Luke Howitt Maxwell Jr. D3
6 Remmington Hodges Hitchcock County Sr. D4
7 Braden Klover Southern Sr. D3
8 Andrew Burnett Anselmo Merna Jr. D2
285
1 Kien Martin Overton Sr. D2
2 Marcus Cave Weeping Water Sr. D3
3 Levi Kerner Arapahoe So. D1
4 Bryson Shoemaker Southwest Jr. D2
5 Kyle Pickhinkle Howells Dodge Sr. D2
6 Hunter Mayfield Burwell Jr. D1
7 Zacharia Keerwood Meridian Sr. D1
8 Carson Felhafer Centennial So. D2

2 thoughts on “NEwrestle Class D Rankings 2/9/20

  1. Pingback: 2020 District Tournament Central | NEwrestle.com

  2. Pingback: 2020 Nebraska High School State Tournament HUB | NEwrestle.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s