Photo Credit: Kristi Arlt
Class C | NEwrestle Tournament Team Rankings | ||
1 | Valentine (6) | ||
2 | David City (8) | ||
3 | Aquinas (5) | ||
T4 | Ord (5) | ||
T4 | Amherst (4) | ||
6 | Raymond Central (4) | ||
7 | Logan View (6) | ||
8 | Broken Bow (6) | ||
9 | Milford (3) | ||
10 | Bridgeport (3) | ||
Class C | NEwrestle Individual Rankings | ||
106 | |||
1 | Trenton Arlt | Oakland-Craig | Jr |
2 | Ely Olberding | Fort Calhoun | Fr |
3 | Riley Waddington | Wood River | Fr |
4 | Aaron Ohnoutka | Bishop Neumann | Fr |
5 | Trevin Edwards | Loomis/Bertrand | Jr |
6 | Barret Brandt | Syracuse | Fr |
7 | Zach Bongers | David City | So |
8 | Dawson Hardesty | Conestoga | Jr |
113 | |||
1 | Casey Benavides | Bridgeport | Sr |
2 | Konner Schluckebier | Milford | Jr |
3 | Luis Hernandez | Logan View | Sr |
4 | Zachary Dickau | Hi-Line | So |
5 | Gage Musser | Hershey | Sr |
6 | Alex Schademann | Fillmore Central | Fr |
7 | Gavin Dozler | Boone Central | So |
8 | Jacob Hilmer | Loomis/Bertrand | Sr |
120 | |||
1 | Mitch Albrecht | Raymond Central | Jr |
2 | Hunter Vandenberg | Aquinas | So |
3 | Dylan Ancheta | Wood River | So |
4 | Braden Ruffner | Conestoga | Jr |
5 | Trey Garey | Broken Bow | Jr |
6 | Carter King | Battle Creek | So |
7 | Dru Mueller | Logan View | Jr |
8 | Matt Bruns | Hershey | So |
126 | |||
1 | Chris Williams | Valentine | Jr |
2 | Daniel Escandon | Gibbon | Sr |
3 | Casey Faulkenberry | Broken Bow | Jr |
4 | Zach Zitek | Aquinas | Jr |
5 | Ethan Zegers | Milford | Sr |
6 | Isaiah Shields | Amherst | Sr |
7 | Caden Arps | Archbishop Bergan | So |
8 | Keaghon Chini | Conestoga | So |
132 | |||
1 | Quentyn Frank | Amherst | So |
2 | Logan Bryce | Raymond Central | So |
3 | Hunter McNulty | Logan View | Jr |
4 | Clayton Harris | David City | Jr |
5 | Colton Rowse | Ord | Sr |
6 | Nick Taylor | Columbus Scotus | Sr |
7 | Cameron Williams | Conestoga | Jr |
8 | Tobin Olson | Valentine | So |
138 | |||
1 | Gage Krolikowski | Valentine | Sr |
2 | Christopher Nickolite | Aquinas | So |
3 | Christopher Feldner | Kearney Catholic | Jr |
4 | Owen Lade | Battle Creek | Sr |
5 | Drew Garrison | Tri County | Jr |
6 | Caleb Eggleston | Johnson County | Sr |
7 | Austin Cole | Broken Bow | Sr |
8 | Cal Janke | Archbishop Bergan | So |
145 | |||
1 | Morgan McGinley | Valentine | Sr |
2 | Jeaven Scdoris | Milford | Sr |
3 | Trevor Widener | Bridgeport | Jr |
4 | Jacson Valentine | David City | Sr |
5 | Cameron Graham | Cross County/Osceola | So |
6 | Oren Pozehl | Ainsworth | Sr |
7 | Gavin Lampman | Wisner-Pilger | Sr |
8 | Wyatt Smydra | Norfolk Catholic | Sr |
152 | |||
1 | Conner Kreikemeier | Raymond Central | So |
2 | Nolan Eller | Aquinas | Jr |
3 | Garret Kluthe | Ord | Jr |
4 | Gavin Zoucha | Malcolm | So |
5 | Ethan Mullaly | North Bend Central | Jr |
6 | Grant Lindsley | Shelby-Rising City | Jr |
7 | Roberto Valdivia | Logan View | Jr |
8 | Levi Dorsey | Johnson County | Sr |
160 | |||
1 | Chase Olson | Valentine | Sr |
2 | Joe Hinrichs | Sutton | Jr |
3 | Conner Halverson | Gordon-Rushville | Sr |
4 | Conner Schutz | Hi-Line | Sr |
5 | Dylan Jones | Louisville | Sr |
6 | Jaxson Jones | Twin River | Jr |
7 | John Karpov | Raymond Central | Jr |
8 | Sawyer Kunc | Wilber-Clatonia | So |
170 | |||
1 | Dylan Vodicka | David City | Jr |
2 | Burton Brandt | Syracuse | Jr |
3 | Dylan Zoucha | Malcolm | Sr |
4 | Gunnar Battershaw | Valentine | So |
5 | Josh Warren | Bridgeport | Jr |
6 | Eric Hoesing | Hartington Cedar | Sr |
7 | Kelen Meyer | Ord | Jr |
8 | Koa McIntyre | Archbishop Bergan | So |
182 | |||
1 | Lathan Duda | Broken Bow | Jr |
2 | Trevor Peterson | Chase County | Sr |
3 | Kyle Sterup | Cross County/Osceola | Jr |
4 | Cole Stokebrand | Amherst | Sr |
5 | Spencer Allen | David City | Sr |
6 | Owen Snipes | Conestoga | Sr |
7 | Brady Knott | Louisville | Sr |
8 | Ethan Villwok | Archbishop Bergan | Sr |
195 | |||
1 | Ethan Gabriel | Ord | Sr |
2 | Logan Booth | Logan View | So |
3 | Nolan Schultz | Aquinas | Sr |
4 | James Escamilla | David City | Jr |
5 | Tucker Alexander | Twin River | Sr |
6 | Hunter Thonen | Conestoga | Sr |
7 | Quran Cook | Yutan | Fr |
8 | Nicholas Coley | Mitchell | Sr |
220 | |||
1 | Jarin Potts | Amherst | Sr |
2 | Wayne Moore | David City | Sr |
3 | Landon Beaver | Wisner-Pilger | Sr |
4 | Peyton Cone | Archbishop Bergan | Sr |
5 | Kolby Johnson | Madison | Jr |
6 | Andrew Cone | Logan View | Jr |
7 | Keifer Anderson | Broken Bow | So |
8 | Jon Matulka | Bishop Neumann | Sr |
285 | |||
1 | Jakob Jerabek | Arcadia/Loup City | Sr |
2 | CJ Hoevet | Ord | Sr |
3 | Eli Simonson | Bergan | Sr |
4 | Jake Ingwersen | David City | Jr |
5 | Eric Escobar | Wilber-Clatonia | Sr |
6 | Kale Nordmeyer | Malcolm | So |
7 | Nathan Scheer | St. Paul | Jr |
8 | Sawyer Bumgarner | Broken Bow | So |
[…] Class A Class B Class C Class […]
[…] City Invite – SEE CLASS C PREVIEW Class B Teams: Aurora, #9 Central City, Fairbury, Holdrege, Minden, #4 […]
[…] Outlook: INDIVIDUAL TEAM RANKINGS | DUAL TEAM […]