NEwrestle Class C Rankings 2/9/20

HN2

Photo Credit: Clay County News

Class C NEwrestle Tournament Team Rankings
1 Valentine (6)
2 Ord (5)
3 David City (6)
4 Aquinas (6)
5 Amherst (4)
T6 Archbishop Bergan (4)
T6 Broken Bow (5)
8 Bridgeport (3)
9 Logan View (6)
T10 Milford (3)
T10 Raymond Central (3)
Class C NEwrestle Individual Rankings Team Yr. Dist.
106
1 Trenton Arlt Oakland-Craig Jr C3
2 Ely Olberding Fort Calhoun Fr C1
3 Riley Waddington Wood River Fr C1
4 Trevin Edwards Loomis/Bertrand Jr C4
5 Aaron Ohnoutka Bishop Neumann Fr C1
6 Barret Brandt Syracuse Fr C1
7 Zach Bongers David City So C2
8 Jacob McGee Logan View Fr C2
113
1 Casey Benavides Bridgeport Sr C4
2 Konner Schluckebier Milford Jr C3
3 Zachary Dickau Hi-Line So C4
4 Gavin Dozler Boone Central So C3
5 Gage Musser Hershey Sr C4
6 Alex Schademann Fillmore Central Fr C1
7 Jacob Hilmer Loomis/Bertrand Sr C4
8 Lance Olberding Fort Calhoun Fr C1
120
1 Caden Arps Archbishop Bergan So C1
2 Hunter Vandenberg Aquinas So C3
3 Mitch Albrecht Raymond Central Jr C3
4 Dylan Ancheta Wood River So C1
5 Trey Garey Broken Bow Jr C4
6 Logan Burt Tekamah-Herman Fr C3
7 Carter King Battle Creek So C2
8 Dru Mueller Logan View Jr C2
126
1 Chris Williams Valentine Jr C4
2 Casey Faulkenberry Broken Bow Jr C4
3 Daniel Escandon Gibbon Sr C2
4 Ethan Zegers Milford Sr C3
5 Zach Zitek Aquinas Jr C3
6 Isaiah Shields Amherst Sr C4
7 Drake Belville Doniphan-Trumbull Jr C2
8 Keaghon Chini Conestoga So C3
132
1 Quentyn Frank Amherst So C4
2 Colton Rowse Ord Sr C4
3 Logan Bryce Raymond Central So C3
4 Christopher Feldner Kearney Catholic Jr C4
5 Caleb Eggleston Johnson County Sr C2
6 Owen Lade Battle Creek Sr C2
7 Tobin Olson Valentine So C4
8 Nick Taylor Columbus Scotus Sr C2
138
1 Gage Krolikowski Valentine Sr C4
2 Christopher Nickolite Aquinas So C3
3 Cameron Graham Cross County/Osceola So C1
4 Hunter McNulty Logan View Jr C2
5 Drew Garrison Tri County Jr C1
6 Austin Cole Broken Bow Sr C4
7 Colby Homolka Wilber-Clatonia So C3
8 Zack Barlean David City Sr C2
145
1 Morgan McGinley Valentine Sr C4
2 Trevor Widener Bridgeport Jr C4
3 Gavin Lampman Wisner-Pilger Sr C3
4 Wyatt Smydra Norfolk Catholic Sr C1
5 Jeaven Scdoris Milford Sr C3
6 Jacson Valentine David City Sr C2
7 Levi Dorsey Johnson County Sr C2
8 Bryce Reed Cross County/Osceola Jr C1
152
1 Joe Hinrichs Sutton Jr C3
2 Gavin Zoucha Malcolm So C1
3 Garret Kluthe Ord Jr C4
4 Conner Kreikemeier Raymond Central So C3
5 Nolan Eller Aquinas Jr C3
6 Ethan Mullaly North Bend Central Jr C2
7 Grant Lindsley Shelby-Rising City Sr C2
8 Tryon Calleroz Arcadia/Loup City Jr C4
160
1 Chase Olson Valentine Sr C4
2 Conner Schutz Hi-Line Jr C4
3 Dylan Jones Louisville Sr C2
4 Conner Halverson Gordon-Rushville Sr C4
5 Jaxson Jones Twin River Jr C2
6 Tyson Rasmussen St. Paul Sr C2
7 Gavin Hinrichs Fillmore Central Sr C1
8 Sawyer Kunc Wilber-Clatonia So C3
170
1 Dylan Vodicka David City Jr C2
2 Burton Brandt Syracuse Jr C1
3 Dylan Zoucha Malcolm Sr C1
4 Gunnar Battershaw Valentine So C4
5 Josh Warren Bridgeport Jr C4
6 Eric Hoesing Hartington Cedar Sr C1
7 Kelen Meyer Ord Jr C4
8 Jesse Drahota Ravenna Jr C4
182
1 Lathan Duda Broken Bow Jr C4
2 Cole Stokebrand Amherst Sr C4
3 Trevor Peterson Chase County Sr C4
4 Kyle Sterup Cross County/Osceola Jr C1
5 Brady Knott Louisville Sr C2
6 Ethan Villwok Archbishop Bergan Sr C1
7 Owen Snipes Conestoga Sr C3
8 Jarron Metzler Oakland-Craig Sr C3
195
1 Ethan Gabriel Ord Sr C4
2 James Escamilla David City Jr C2
3 Logan Booth Logan View So C2
4 Hunter Thonen Conestoga Sr C3
5 Nolan Schultz Aquinas Sr C3
6 Tucker Alexander Twin River Sr C2
7 Jazper Ames Lutheran High NE Jr C2
8 Brandon Beeson Tri County Jr C1
220
1 Peyton Cone Archbishop Bergan Sr C1
2 Landon Beaver Wisner-Pilger Sr C3
3 Jarin Potts Amherst Sr C4
4 Nathan Scheer St. Paul Jr C2
5 Jon Matulka Bishop Neumann Sr C1
6 Andrew Cone Logan View Jr C2
7 Kolby Johnson Madison Jr C3
8 Keifer Anderson Broken Bow So C4
285
1 Jakob Jerabek Arcadia/Loup City Sr C4
2 CJ Hoevet Ord Sr C4
3 Jake Ingwersen David City Jr C2
4 Alex Miller Logan View Sr C2
5 Eric Escobar Wilber-Clatonia Sr C3
6 Eli Simonson Archbishop Bergan Sr C1
7 Owen Schramm Aquinas Sr C3
8 Kale Nordmeyer Malcolm So C1

 

8 thoughts on “NEwrestle Class C Rankings 2/9/20

  1. Pingback: 2020 C3 District Preview | NEwrestle.com

  2. Pingback: 2020 C1 District Preview | NEwrestle.com

  3. Pingback: 2020 C2 District Preview | NEwrestle.com

  4. Pingback: 2020 C4 District Preview | NEwrestle.com

  5. Pingback: 2020 District Tournament Central | NEwrestle.com

  6. Pingback: 2020 Nebraska High School State Tournament HUB | NEwrestle.com

Leave a Reply to Shane Schutz Cancel reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s