Arlington Invite Final Results

Photo Credit: Enterprise Pub Sports

ArlTeam2020

106

Guaranteed Places

  • 1st Place – Aaron Ohnoutka of Bishop Neumann
  • 2nd Place – Pedro Hernandez of Wilber-Clatonia
  • 3rd Place – Cameron Shultz of Raymond Central
  • 4th Place – Leini Poindexter of Boys Town

1st Place Match

  • Aaron Ohnoutka (Bishop Neumann) 26-3, Fr. over Pedro Hernandez (Wilber-Clatonia) 15-5, Fr. (Fall 3:15)

3rd Place Match

  • Cameron Shultz (Raymond Central) 23-15, Fr. over Leini Poindexter (Boys Town) 8-8, Fr. (Dec 5-2)

113

Guaranteed Places

  • 1st Place – Konner Schluckebier of Milford
  • 2nd Place – Luis Hernandez of Logan View
  • 3rd Place – Miguel Jaimes of Wilber-Clatonia
  • 4th Place – Tyler Allen of Archbishop Bergan

1st Place Match

  • Konner Schluckebier (Milford) 31-1, Jr. over Luis Hernandez (Logan View) 15-6, Sr. (Fall 2:43)

3rd Place Match

  • Miguel Jaimes (Wilber-Clatonia) 17-9, So. over Tyler Allen (Archbishop Bergan) 6-11, So. (Fall 2:38)

120

Guaranteed Places

  • 1st Place – Mitch Albrecht of Raymond Central
  • 2nd Place – Dru Mueller of Logan View
  • 3rd Place – Trev Arlt of Yutan
  • 4th Place – Joey Kenning of Milford

1st Place Match

  • Mitch Albrecht (Raymond Central) 34-1, Jr. over Dru Mueller (Logan View) 21-6, Jr. (Dec 7-1)

3rd Place Match

  • Trev Arlt (Yutan) 26-7, Fr. over Joey Kenning (Milford) 15-11, So. (Fall 0:59)

126

Guaranteed Places

  • 1st Place – Ethan Zegers of Milford
  • 2nd Place – Trevor Cooley of Arlington
  • 3rd Place – Lebron Pendles of Boys Town
  • 4th Place – McKay Bryce of Raymond Central

1st Place Match

  • Ethan Zegers (Milford) 27-3, Sr. over Trevor Cooley (Arlington) 25-8, Jr. (Dec 12-8)

3rd Place Match

  • Lebron Pendles (Boys Town) 14-7, So. over McKay Bryce (Raymond Central) 17-14, So. (Dec 12-6)

132

Guaranteed Places

  • 1st Place – Hunter Gilmore of Arlington
  • 2nd Place – Hunter McNulty of Logan View
  • 3rd Place – Logan Bryce of Raymond Central
  • 4th Place – Cal Janke of Archbishop Bergan

1st Place Match

  • Hunter Gilmore (Arlington) 31-0, Jr. over Hunter McNulty (Logan View) 16-4, Jr. (Fall 3:07)

3rd Place Match

  • Logan Bryce (Raymond Central) 32-2, So. over Cal Janke (Archbishop Bergan) 19-8, So. (MD 10-1)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place – Colby Homolka of Wilber-Clatonia
  • 2nd Place – Sean Henkel of Yutan
  • 3rd Place – Seth Fairbanks of Bishop Neumann
  • 4th Place – Jack Chapman of Milford

1st Place Match

  • Colby Homolka (Wilber-Clatonia) 21-3, So. over Sean Henkel (Yutan) 17-5, Jr. (Fall 3:08)

3rd Place Match

  • Seth Fairbanks (Bishop Neumann) 26-5, Jr. over Jack Chapman (Milford) 23-11, So. (Dec 5-0)

145

Guaranteed Places

  • 1st Place – Jeaven Scdoris of Milford
  • 2nd Place – Baylor Kaup of Logan View
  • 3rd Place – Isaac Kult of Yutan
  • 4th Place – Jeremiah Karpov of Raymond Central

1st Place Match

  • Jeaven Scdoris (Milford) 29-2, Sr. over Baylor Kaup (Logan View) 19-7, Fr. (TF-1.5 4:36 (19-1))

3rd Place Match

  • Isaac Kult (Yutan) 20-9, So. over Jeremiah Karpov (Raymond Central) 7-8, Fr. (Dec 11-7)

152

Guaranteed Places

  • 1st Place – Conner Kreikemier of Raymond Central
  • 2nd Place – Ethan Mullaly of North Bend Central
  • 3rd Place – Roberto Valdivia of Logan View
  • 4th Place – Alex Luttig of Arlington

1st Place Match

  • Conner Kreikemier (Raymond Central) 29-1, So. over Ethan Mullaly (North Bend Central) 22-5, Jr. (Dec 8-2)

3rd Place Match

  • Roberto Valdivia (Logan View) 27-5, Jr. over Alex Luttig (Arlington) 26-8, Sr. (Dec 5-2)

160

Guaranteed Places

  • 1st Place – Josh Miller of Arlington
  • 2nd Place – Sawyer Kunc of Wilber-Clatonia
  • 3rd Place – Ty Miller of Logan View
  • 4th Place – Carter Springer of Milford

1st Place Match

  • Josh Miller (Arlington) 29-1, Jr. over Sawyer Kunc (Wilber-Clatonia) 15-1, So. (Fall 3:36)

3rd Place Match

  • Ty Miller (Logan View) 18-12, Jr. over Carter Springer (Milford) 25-10, So. (Dec 10-5)

170

Guaranteed Places

  • 1st Place – Caden Egr of Yutan
  • 2nd Place – Koa McIntyre of Archbishop Bergan
  • 3rd Place – Thomas Vance of Milford
  • 4th Place – Gavin Soden of Raymond Central

1st Place Match

  • Caden Egr (Yutan) 24-5, Jr. over Koa McIntyre (Archbishop Bergan) 21-6, So. (MD 12-1)

3rd Place Match

  • Thomas Vance (Milford) 24-13, So. over Gavin Soden (Raymond Central) 21-14, Jr. (SV-1 7-5)

182

Guaranteed Places

  • 1st Place – Kobe Wilkins of Arlington
  • 2nd Place – Ethan Villwok of Archbishop Bergan
  • 3rd Place – Jay Ballard of Boys Town
  • 4th Place – Josh Jessen of Yutan

1st Place Match

  • Kobe Wilkins (Arlington) 22-3, Sr. over Ethan Villwok (Archbishop Bergan) 17-5, Sr. (Fall 3:04)

3rd Place Match

  • Jay Ballard (Boys Town) 13-5, So. over Josh Jessen (Yutan) 22-10, So. (Fall 4:13)

195

Guaranteed Places

  • 1st Place – Logan Booth of Logan View
  • 2nd Place – Quran Cook of Yutan
  • 3rd Place – Travis Warner of Arlington
  • 4th Place – Demarius Bosveld of North Bend Central

1st Place Match

  • Logan Booth (Logan View) 26-1, So. over Quran Cook (Yutan) 28-3, Fr. (MD 10-2)

3rd Place Match

  • Travis Warner (Arlington) 18-11, Sr. over Demarius Bosveld (North Bend Central) 7-15, Jr. (Fall 0:21)

220

Guaranteed Places

  • 1st Place – Peyton Cone of Archbishop Bergan
  • 2nd Place – Andrew Cone of Logan View
  • 3rd Place – Lorenzo Temple of Milford
  • 4th Place – Hazikiah Williams of Boys Town

1st Place Match

  • Peyton Cone (Archbishop Bergan) 23-1, Sr. over Andrew Cone (Logan View) 19-10, Jr. (Dec 6-2)

3rd Place Match

  • Lorenzo Temple (Milford) 21-12, Jr. over Hazikiah Williams (Boys Town) 5-9, Jr. (Fall 1:38)

285

Guaranteed Places

  • 1st Place – Remington Gay of Arlington
  • 2nd Place – Alex Miller of Logan View
  • 3rd Place – Eric Escobar of Wilber-Clatonia
  • 4th Place – Eli Simonson of Archbishop Bergan

1st Place Match

  • Remington Gay (Arlington) 28-1, Sr. over Alex Miller (Logan View) 22-7, Sr. (Fall 1:41)

3rd Place Match

  • Eric Escobar (Wilber-Clatonia) 19-3, Sr. over Eli Simonson (Archbishop Bergan) 22-5, Sr. (Dec 3-1)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s