2019 Class C State Friday Night Matchups

Class C Semifinal Matchups

C106

Brock Bolling (Pierce) vs Dylan Ancheta (Wood River)

Casey Benavides (Bridgeport) vs Konner Schluckebier (Milford)

C113

Chris Williams (Valentine) vs Carson Thompson (Wood River)

Dru Muller (Logan View) vs Zach Zitek (Aquinas)

C120

Spencer Gaffeny (Broken Bow) vs Caydon McCracken (Battle Creek)

Ryan Zoucha (Malcom) vs Hunter Gilmore (Arlington)

C126

Brandon Schram (Tekemah-Herman) vs Justin Davis (Hemingford)

Casey Faulkenberry (Broken Bow) vs Daniel Escandon (Gibbon)

C132

Jacson Valentine (David City) vs Gage Krolikowski (Valentine)

Jeaven Scdoris (Milford) vs Christopher Feldner (Kearney Catholic)

C138

Evan Waddington (Wood River) vs Jefferson McNeill (Oakland Craig)

Wyatt Smydra ( Norfolk Catholic) vs Damien Kersten ( Battle Creek)

C145

Chase Olson (Valentine) vs Joseph Hinrichs (Sutton)

Justin White (David City) vs Josh Miller (Arlington)

C152

Cole Ulmer (Broken Bow) vs Ty Heimes (Battle Creek)

Noah Styskal (David City) vs Kile Bentley (Centura)

C160

Brett Tinker (Pierce) vs Dylan Vodicka (David City)

Caleb Long (Valentine) vs Ethan Dozler (Boone Central/Neumann Grove)

C170

Alex Chapa (Ravenna) vs Lathan Duda (Broken Bow)

Zach Borer (North Bend Central) vs Lane Mcginley (Valentine)

C182

Kobe Wilkins (Arlington) vs Luke Fairbainks (Bishop Neumann)

Drew Sprinkle (Cambridge) vs Joseph Reimers (Aquinas)

C195

Colten Duda (Broken Bow) vs Beau Wood (Perkins County)

Ryder Fuchs (Pierce) vs Hayden Deinert (Malcom)

C220

Jon Merten (Boone Central Neumann Grove) vs Austin Marx (Battle Creek)

Remington Gay (Arlington) vs Kalten Bauers (Centennial)

C285

Prosper Gilpin (Winnebago) vs Jake Ingwersen (David City)

Drew Drake (Broken Bow) vs Riley Moses (Filmore Central)

Class C Bloodround Matchups

C106
Gavin Dozler (BCNG) vs Julio Reyes (Johnson County Central)
Hunter Vandenberg (Aquinas Catholic) vs Wyatt Schoepf (Centennial)

C113
Jacob Hilmer (Loomis/Bertrand) vs Eli Vondra (Milford)
Matt Bruns (Hershey) vs Spencer Bridgmon (Syracuse)

C120
Tobin Olson (Valentine) vs Gage Musser (Hershey)
Will Grape (Boone Central/Newman Grove) vs Ryan Payne (Centennial)

C126
Cameron Schrad (Aquinas Catholic) vs Carter Jensen (Pierce)
Lee Carlson (Sutton) vs Ethan Zegers (Milford)

C132
Christopher Nickolite (Aquinas Catholic) vs Hunter Mcnulty (Logan View)
Owen Lade (Battle Creek) vs Cameron Graham (Cross County/Osceola)

C138
Trevor Widener (Bridgeport) vs Jaxson Jones (Twin River)
Morgan Mcginley (Valentine) vs Sam Copley (Milford)

C145
Turner Korth (Hartington Cedar Catholic) vs Zach Rogers (Kearney Catholic)
Max Hohn (Bishop Neumann) vs Mason Schleis (Shelby-Rising City)

C152
Isaac Verzani (Wakefield-Allen) vs Ethan Koch (Hartington Cedar Catholic)
Nolan Eller (Aquinas Catholic) vs Gunnar Battershaw (Valentine)

C160
Colten Ballentine (Hershey) vs Brady Hull (Logan View)
Conner Halverson (Gordon-Rushville) vs Adam Stewart (Malcolm)

C170
Dylan Zoucha (Malcolm) vs Trevor Peterson (Chase County)
Burton Brandt (Syracuse)vs Ben Kment (Aquinas Catholic)

C182
Treyvon Brooks (Broken Bow) vs Spencer Allen (David City)
Eric Hoesing (Hartington Cedar Catholic) vs Jesse Ulrich (Ord)

C195
Matthew Feldner (Kearney Catholic) vs Evan Fisher (Chase County)
Tucker Alexander (Twin River) vs Andrew Cone (Logan View)

C220
Austin Simmons (Centura) vs Josh Bailey (Johnson County Central)
Kolby Johnson (Madison) vs Wayne Moore (David City)

C285
Justyn Hale (Oakland-Craig) vs Nick Padrnos (St. Paul)
Emillio Perez (Perkins County) vs Dalton Rasmussen (Boone Central/Newman Grove)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s